Barcelona’da Gezilecek Yerler

Barcelona’da yapılacak en ilginç şeyleri düşündüğünüzde, seçeneklerin sınırsız olacağından emin olabilirsiniz. Barcelona, ​​​​tüm dünyadaki en ilham verici ve seçkin mimari parçalardan bazılarına sahiptir. Bu nedenle şehrin kiliselerini, müzelerini ve parklarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca La Sagrada Familia, Parc Guell ve Gaudi’nin Casa Batllo’su gibi şehrin en iyi yerleri arasında yer alır. Daha sonra, Akdeniz’in pikaresk manzarasının tadını çıkarırken kıyıda tapas eşliğinde cava kadehi veya soğuk bir bira ile dinlenmeyi de tercih edebilirsiniz. Kısa bir şekerleme yaptıktan sonra Barselona’nın gece hayatına Las Ramblas’ta uğramayı da tercih edebilirsiniz.

Barcelona’yı yürüyerek keşfedin

Barcelona çok büyük bir şehir ama bu şehrin büyüklüğü yürüyerek keşfedilmek için mükemmel. Turist otobüsü ve metrodan uzakta bir tam gün geçirmeyi seçebilir, şehrin çeşitli gastronomik alternatifleri ile kendinizi yenilemek için dolaşıp durarak kendinize zaman ayırabilirsiniz. Şehrin etkileyici parklarını ve binalarını ziyaret etmek istiyorsanız Parc de la Ciutadella, Montjuic Kalesi ve Parc de Joan Miro’yu mutlaka görün. Akılda tutulması gereken bir şey de bu şehirde rehber kitapların eline geçmeyeceğidir. Ayrıca Eixample, Sant Andreu bölgesi ve Horta’nın nefes kesen manzaralarını da tercih edebilirsiniz.

Modernizmi keşfedin La Pedrera ve Gaudi

Barcelona’nın modernist mimarisine ve özellikle Antoni Gaudi’nin etkileyici eserlerine hayranlıkla bakmak, şüphesiz Barcelona’yı ziyaret eden turistler için en önemli cazibe merkezleridir. Kentin hem dini hem de sivil yapıları Antoni Gaudi’nin eserlerinin çeşitli örneklerini barındırıyor ve bu eserleri her zaman görebilirsiniz. En ünlü eserler arasında hem içeride hem dışarıda etkileyici olan Sagrada Familia, bir İngiliz bahçe kentini taklit eden bir tür peri masalı olan Park Güell ve La Pedrera yer alıyor. Ayrıca Casa Batllo, Colonia Guell, Casa Vicens ve Palau Guell gibi diğer Gaudi yapılarını ziyaret etme şansını da kaçırmamalısınız.

Bir konser alanını ziyaret edin: Gran Teatre del Liceu

Barcelona şehri ayrıca Apolo ve Razzmatazz gibi canlı müzik gösterileri için çok önemli mekanlara sahiptir. Barcelona’daki en iyi konser salonlarından biri kırmızı halılar ve altın varaklarla süslenmiş Gran Teatre del Lieu‘dur. Sonrasında ise L ’Auditori gelir.

El Misteri Picasso ile Picasso’nun Gençliğinde Barcelona’yı Resimleyin

Picasso gençliğinde Barcelona, ​​Picasso’nun hayatının ilk yıllarını geçirdiği şehirdi ve bu şehir canlı ve güzeldi.  Onun ve ailesinin nerede oturduğunu görmek için C/Merce üzerinden geçen C/Rena Cristina’ya yürüyebilirsiniz. Picasso ve diğer sanatçılar sohbet etmek ve sanat üzerine toplantılar yapmak için bir araya gelir. Bu toplantılar Els 4 Gats’de gerçekleşir, burayı da ziyaret edebilirsiniz. Picasso’nun biçimlendirici yıllarının eserlerini barındıran eksiksiz bir galeri olan Museu Picasso’yu da ziyaret edin. Bu şehirde eğlenceli bir tatil geçirmek için Barcelona’da yapılacakları kolayca seçebilirsiniz.

Gezi Anılarınızı ve Düşüncelerinizi Paylaşın