Sudüşen Şelalesi

Yalova’nın Üvezpınar Köyü sınırlarında bulunan Sudüşen Şelalesi‘ne ulaşım doğa yürüyüşüyle mümkün oluyor. Sudüşen Şelalesi yerden 30 metre yüksekten akıyor. Aileyle gitmeye uygun, etrafta piknik yapabileceğiniz yerler var. Yalova’da gezilecek yerlerden bir tanesi.

Sızır Şelalesi

Sivas’ın Gemerek ilçesinde bulunan Sızır Şelalesi, Sivas’ta gezilecek yerler listemizin içinde yer alıyor. Göksu çayı üzerinden akan şelaleye yöre halkı Göksu Şelalesi de diyor. Aile için ideal bir yer, çay bahçesi ve etrafta banklar var.

Palovit Şelalesi

Rize’de gezilecek yerler arasında Palovit Şelalesi de yer alıyor. 15 metre yükseklikten akıyor. Palovit Şelalesi, sık bir orman içerisinde yer alıyor. Çamlıhemşin’de bulunan Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer aldığı için ziyaretçisi de çok.

Muradiye Şelalesi

Van’da gezilecek yerler başlıklı gezi yazımızda da bahsettiğimiz gibi Muradiye Şelalesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Sönmüş volkanik dağ Tendürek’ten başlayıp Bendi Mahi Çayı üzerinden dökülüyor. Şelalenin yüksekliği 18 metre. Kışın giderseniz donmuş bir şelale ile karşılaşırsınız.

Maral Şelalesi

Maçahel Deresi’nin uzantısı olan Maral Deresi’nden 63 metre yükseklikten şırıl şırıl suları görünce manzaraya aşık olacaksınız. Şelaleye ulaşabilmek için 1 km yol yürümeniz gerekiyor. Ayrıca şelalenin döküldüğü gölde de yüzebilirsiniz. Ayrıca Maral Şelalesi UNESCO’nun 2005 senesinde Türkiye’nin ilk biyosfer rezervi…

Manavgat Şelalesi

Antalya’da gezilecek yerler listemizde Manavgat’ta bulunan Manavgat Şelalesi de yer alıyor. Manavgat’a 3 km uzaklıkta yer alıyor. Aslında bakarsanız çok yüksek bir şelale değil ancak geniş bir şelale diyebiliriz.

Kurşunlu Şelalesi

Antalya turizm şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda şelale cenneti gibi. Kurşunlu Şelalesi de bunlardan sadeec bir tanesi. Uzunca bir kanyonun içinde bulunan şelale 18 metreden dökülüyor. Sizi cezbedecek en güzel şey ise Kurşunlu Şelalesi’ne giden yol olacak. Yemyeşil ağaçlar…

Kapuzbaşı Şelaleleri

Kayseri’de gezilecek yerler arasında yürüyüş parkuru ve piknik alanlarıyla bilinen Kapuzbaşı Şelalaleri yer alıyor. Kapuzbaşı Şelaleleri 7 ayrı koldan oluşuyor. Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde bulunan şelale, adını Kapuzbaşı Köyü’nden alıyor.

Güzeldere Şelalesi

Doğal güzelliğiyle kendine aşık eden bir yapısı bulunan Güzeldere Şelalesi 130 metreden akıyor. Şelaleye yaklaştıkça yüzünüze gelen tanelerle kendinizi doğaya teslim edeceksiniz. Düzce’de gezilecek yerler listemizde de yer verdiğimiz şelale Gölyaka ilçesine bağlı Güzeldere Köyü sınırları içerisinde bulunuyor.