Türkiye’nin En İyi 20 Kamp Alanı

Yaklaşık 9 yıldır hem vosvosla, hem de karavanla seyahatlerimiz oldu. Bizim tercihimiz hep doğadan yana oldu ama kamp alanlarını da tecrübe ettik. Ayrıca karavanı ve sırt çantasıyla kamp yapan eşimize dostumuza sorduk ve tecrübelere dayanarak Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları listesi hazırladık.

Altın Kamp, Burhaniye, Balıkesir

altin kamp

Balkan Bus Buluşması kapsamında Altın Kamp’taydık. Misafirperverliği, çevresi ve hizmetleriyle Altın Kamp bizim için mükemmel bir deneyim oldu. Tuvalet ve banyo konusuna yıldız ver deseler bu işletmeyi yıldıza boğarız. Kendi plajı var, denize sıfır ve aynı zamanda ormanın içinde. Kuşların sesleri, sincapların oradan oraya koşmasını anlatmıyoruz bile, merak edip gidin, koşa koşa gidin. Altın Kamp’ın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı

yedigoller
Yedigöller Milli Parkı

İşte size mükemmel bir doğa harikası, biz Batı Karadeniz turumuzdan sonra Zonguldak üzerinden gittik, artık siz de yolunuzu bir şekilde buraya çevirirsiniz. Gelirken hazırlıklı olmakta fayda var, burada market, büfe gibi yerler yok.  Sadece oturabileceğiniz masalar var, tuvalet ve su ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz ancak temizlik konusunda biz gittiğimizde sıkıntılar vardı. Ateş yakabileceğiniz alanlar var, öyle şurası güzel, biz burada ateş yakalım diyemiyorsunuz. Yedigöller Milli Parkı Sanal Tur  hizmeti ile gezebilirsiniz.

 Yedigöller Milli Parkı Konumu, Yedigöller’e Nasıl Gidilir?

Adres: Yedigöller Bolu 14030 Tel: 05384348800 Konum için tıklayın. Ayrıca buraya yakın Abant Gölü çevresinde, Örmeci Yaylası Kamp Alanı ve Sinekli Yayla Kamp Alanı da var. Buralar çok daha bakir, daha az turistik kamp alanları.

Karagöl, Borçka, Artvin

artvin 2

Ordu’dan direkt Karagöl’e gidecektik ama Karagöl ile ilgili çok bilgimiz yoktu, resmi olarak da hiçbir yere ulaşamamıştık. Önce Borçka Kaymakamlığı, ardından Artvin Valili nasıl olduysa bize ulaştı. Herhalde ilk defa kendimizi büyük insan olarak hissettik. Meğer bizim için valinin akrabaları Karagöl’e gelecek demişler, o yüzden böyle ilgi alaka görmüşüz. (: Karagöl, Artvin’e 50-60 km uzaklıkta, yolların virajlı olması sizi korkutmasın. Herkes gelmesin, buranın doğallığı bozulmasın diye doğa kendi kendine çözüm üretmeye çalışmış. Burayı yazsak mı yazmasak mı, bencillik mi etsek diye düşünmedik değil. Elbette Karagöl bilindik bir yer ama sadece siz gidin ve kimseye söylemeyin. Yukarıda her şeyi bulamazsınız, alışverişi Hopa’da yapın.

Yoroz Kent Ormanı, Ordu

yoroz kent ormani

Ordu’ya 20 km uzaklıkta bulunan Yoroz Kent Ormanı’na ulaşımın çoğu asfalt yol ile, buraya giden herhangi bir dolmuş yok. Biz kendi aracımızla çıktık, arabanızı park ettikten sonra zirveye çıkmak için sayısını unuttuğumuz kadar merdiven çıkıyorsunuz. Burada bir taraf deniz, bir tarafta ise gözünüzün alabildiğince orman manzaranız var. Deniz tarafından Ordu’yu görebiliyorsunuz. Zirveye çadır kurup kamp atabilirsiniz. Gece biraz korkutucu oluyor ama o kalp atışlarına değer 🙂 Türkiye’nin en iyi kamp alanları listesini sıradanlaşmışın dışına çıkarak yazdık. Keyifli kamplar dileriz.

 

Gezi Anılarınızı ve Düşüncelerinizi Paylaşın