Enez’de Gezilecek Yerler ve Enez Kamp Alanları

Türkiye’deki kamp alanlarını araştırırken, insanlar bu sene en çok nerede kamp yapmak istiyor? sorusunun cevabına ulaştık. Son zamanlarda Enez kampçıların odak noktası haline gelmiş. İstanbul’dan 3 saat uzaklıkta olan eski adı Ainos olan Enez’de gezilecek yerler nereler gelin birlikte bakalım.

Enez Kalesi

Yılların etkisini üzerinde hissedeceğiniz Enez Kalesi eski halini kaybetmiş olsa bile geçmişteki muhteşemliğini hissedebiliyoruz. Konum olarak yüksekte yer aldığı için kaleye çıktığınızda deniz, göl ve nehir üçlüsünü rahatça görebiliyorsunuz.

Enez'de Gezilecek Yerler

Gaga Gölü Milli Parkı – Enez

Burası bildiğiniz milli parklardan değil, aslında olması gereken milli parklardan. İnsan için değil doğa ve hayvanlar için milli park niteliğinde. Otopark, tuvalet, piknik alanı yok. Burası canlı çeşitleri açısından oldukça verimli bir yer. Binlerce bitki ve hayvan çeşidi var. Pamuklu Göl, Büyük Gaga Gölü ve Küçük Gaga Gölü’nü bu milli park içerisinde barındırıyor. Ayrıca Enez’de başka göller de bulunuyor.

gaga golu milli parki

Enez’deki Kamp Alanları

Günübirlik gelebileceğiniz Enez’de eşinizle dostunuzla çok rahat bir şekilde kamp atabilirsiniz. Karaincirli köyünde bulunan 2 adet kamp alanı var. Bunun dışında da kamp atabilirsiniz elbette. Biz “bunun dışında” kısmını daha çok seviyoruz. Enez Kamp Alanları ise şöyle;

  • Dama Kamp
  • Denizatı Kamping

Dama Kamp

Fiyatları aylara göre değişiyor. O yüzden fiyat bilgisiyle sizi yanlış yönlendirmek istemeyiz.
Dama Kamping Telefon Numarası 0533 722 63 53

Denizatı Kamping

Kamptaki en son fiyatlandırma şöyleydi;
Çadır Kamping 80 TL
Kiralamak isterseniz 4 kişilik çadır 160 TL, 6 kişilik 180 TL.
Ayrıca kulübe de kiralayabiliyorsunuz. O da 4 kişiliği 200 TL’den ücretlendiriliyor.

Aslında Enez’de gezilecek yerler listemize bir şeyler daha ekleyebilirdik ancak, Enez bize göre bireysel kamp alanı sayılır. Buralara süslü cümlelerle donatmak istemedik.

Gezi Anılarınızı ve Düşüncelerinizi Paylaşın