Kanada’ya bir gezi mi planlıyorsunuz? İşte gidecek kadar şanslıysanız yapmanız gereken 5 harika şeyin bir listesini size sunuyoruz. Kanada elbette ABD’nin kardeşidir ve bazen insanlar tatil için okyanusu geçmek istediğinde ihmal edilir. Kanada, Amerikan değerleri ile Avrupa eğilimlerinin bir karışımı olan güzel bir ülkedir. Fransız etkisi, ülkenin çoğunda mevcuttur ve kuzeye doğru ilerlerseniz, bazı fantastik dağ ve vahşi yaşam deneyimleriyle karşılaşırsınız. Kanada’da gezilecek yerler sizin için hazırlandı. Şimdi seyahatinizi planlamaya başlayın ve bu listenin tadını çıkarın!

CN Kulesi

CN Kulesi, dünyanın en yüksek binalarından biridir ve Toronto silüetinin üzerinde yükselen güzel bir binadır. Şehrin görüntüleme istasyonundan da görülebilen Ontario Gölü’nün muhteşem manzarasını görmek için kuleye çıkabilirsiniz. SkyPod görüntüleme istasyonu, 147 kat ile dünyadaki türünün en yüksek istasyonudur. 1995 yılında dünyanın 7 modern harikasından biri olarak ilan edilmiştir. Bazı benzersiz fotoğraflar ve anılar için bu kuleye çıkmadan Kanada’ya bir şehir gezisi tamamlanmış sayılmaz.

CN Kulesi

Quebec Kış Karnavalı

Kışın ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Ocak ayında 2 hafta boyunca Kış Karnavalı’na katılabilirsiniz. Dünyanın her yerinden insanlar geçit törenlerini, konserleri, buz yapılarını ve diğer etkinlikleri görmeye geliyor. Eğer ilginizi çekiyorsa buz pateni veya köpekli kızak yapmayı deneyebilirsiniz. Soğuğa göğüs gerebileceğinizi düşünüyorsanız, Ice Hotel’de kalmak mükemmel bir fırsat olacaktır. Kış Karnavalı dünyadaki türünün en büyüğü ve genel olarak 3. büyük karnavaldır.

Quebec Kis Karnavali

Churchill‘de Polar Bears’ı izleyin

Churchill Yaban Hayatı Koruma Alanı, yüksek yoğunlukta Kutup ayılarına ev sahipliği yapar ve herhangi bir hayvan ve doğa meraklısı için vazgeçilmez bir ziyarettir. Kutup ayısı ziyareti, sadece Kanada tatillerinin sunabileceği bir şeydir. Churchill, Kanada’nın soğuk bir buz parçası olan Manitoba‘da yer almaktadır.

Churchillde Polar Bears

Stanley Parkı

Stanley Park, Vancouver’daki en büyük parktır ve bazı küçük kasabaların büyüklüğündedir ve toplamda 1000 dönümün üzerindedir. Parkın çevresinde paten, bisikletçiler ve koşu yapanların geçmesi için 8 km uzunluğunda belirlenmiş bir yol var. Parkta bir Akvaryumun yanı sıra minyatür demiryolu rayları, su parkı, ısıtmalı yüzme havuzu, çiftlik avlusu ve açık hava tiyatrosu bulunduğundan, burada tüm aile gezilerinde yapacak çok şey var. Şehir merkezinden de sadece birkaç dakika uzaktasınız, bu da kolaylık sağlıyor.

Stanley Parki

Rocky Dağları

Rocky Dağları, dünyanın en ünlü sıradağlarından biridir ve Kanada manzarasının simgesidir. Kuzey-batı kıyısı boyunca uzanan ve bir tren veya tekneden görülebilir. Kanada’nın bu bölümünde bir tur şiddetle tavsiye edilir. Dağlar karla kaplı olduğu için tur soğuk olacak, ancak manzara şaşırtıcı ve unutulmaz olacaktır, Kanada Tatilinizi bitirmenin (veya başlamanın!) en mükemmel yoludur. Ayrıca sayfanın üstüne Kanada’da gezilecek yerler yazarsanız diğer yerleri de listenize ekleyebilirsiniz.

Rocky Daglari

Gezi Anılarınızı ve Düşüncelerinizi Paylaşın