Yurtdışında Herkesin Gittiği Tatil Yerleri

Tatilini Türkiye’den farklı bir yerde yapmak isteyenler için pek çok ülkede yurtdışı tatil yerleri imkanı bulunmaktadır. Yurtdışında Tatile Nereye Gidilir? sorusunun cevabını birlikte bulmak istedik. Hem tatil yapmak hem de kültürel ve sanatsal alanlarda tecrübe edinmek isteyenler için yurtdışı tatil seçenekleri oldukça caziptir. Özellikle ilk defa yurtdışına çıkacakların gidecekleri yerler hakkında çok detaylı bir araştırma ve hazırlık yapması önerilmektedir. Gelin hep birlitke Yurtdışında tatil seçenekleri nelerdir bakalım;

Maldivler

maldivler

Dünyada benzeri bulunmayan doğal güzelliklerle bezeli olan Maldivler, 1200 adet büyüklü küçüklü adadan oluşmaktadır. Hint Okyanusu’nda bulunan Maldivler dünya tarafından tanınmakta ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Her bütçeye uygun tatil seçenekleri olan Maldivler’ de tatil için tercih edilen adalar Male Adası ve Hulhumale’dir.

Venedik

venedik

Tarihi geçmişi çok eskilere dayanan, dünyanın sanat, mimari ve kültür şehri olarak tanımlanan Venedik, İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alır. Şehrin içinde yer alan su kanallarında gondol turu yapmak, ülkeye gelindiğinde en çok tercih edilen aktivitelerden biridir.

Yurtdışı Tatil Yerleri Arasında En Popüler Rotalardan Biri: Phuket

phuket

Tatil rotasını Asya’nın güneydoğu bölümünde yer alan Tayland’a çevirenler için Phuket, unutulmaz bir tatil imkanı sunmaktadır. Phuket’te ziyaret edilecek inanılmaz güzellikteki adalar, muhteşem plajlar ve yöre halkının inanç simgesi olan pek çok yapı bulunmaktadır.

Bir Avrupa Destanı: Paris

paris

Avrupa’da yer alan yurtdışı tatil yerleri eşsiz fırsatların olduğu şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. Bunların arasında Fransa’nın başkenti olan Paris, pek çok kişi tarafından en fazla tercih edilen tatil şehirleri arasında gelmektedir.

Almanya’nın İncisi: Berlin

berlin

Almanya’nın başkenti Berlin, özellikle tarihsel ve kültürel geziler yapmak isteyenlerin seyahat listelerinde ilk sıralarda yer alır. Yurtdışı tatil yerleri arasında yer alan Berlin, sadece Almanya’nın değil dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biridir.

Güney Kore-Seul

SEUL

Dünya’nın en modern ve kalabalık şehirlerinden biri olan Seul yurt dışı tatil destinasyonları içinde yer alır. Güney Kore’nin başkenti olan Seul, Asya’da yer alan moda merkezilerinden biridir. Gyeongbokgung Palace, Bukchon Hanok Village, Changgyeonggung Palace, Myeongdong gibi pek çok gezilecek yere sahip olan Seul her yıl binlerce tatilseveri ağırlamaktadır. Ayrıca sayfamızın üst kısmında bulunan arama yerinden, yurtdışında gezilecek ülkeler listesini ve yurtdışında tatil seçenekleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Gezi Anılarınızı ve Düşüncelerinizi Paylaşın